I am affiliated with the Digital Sciences for High-Tech program, where I teach. I am also affiliated with the School of Electrical Engineering, where I conduct research in the field of opportunistic signal processing.
ד"ר יונתן אוסטרומצקי
סגל אקדמי בכיר במדעים להיי-טק
מדעים להיי-טק
סגל אקדמי בכיר
![ד"ר יונתן אוסטרומצקי ד"ר יונתן אוסטרומצקי](https://www.tau.ac.il/sites/default/files/styles/research_teaser_image_180_x_180/public/MeJ%20copy.png?itok=lWd0Y6bk)
About Me
תחומי מחקר
- עיבוד אותות אופורטוניסטי
- ניטור סביבתי בעזרת ערוצי תקשורת
- חקר תשתיות קריטיות בערים חכמות