מעודכן ליום רביעי, 9 ביולי 2008
שימו לב: ידיעון זה בהחלט אינו סופי ואין להסתמך עליו.
סילבוס השואה ומלחמת העולם השנייה וייצוגן במוזיאונים בארץ לשנת תשס"ח
(קורס מספר 06774041)
06774041 השואה ומלחמת העולם השנייה וייצוגן במוזיאונים בארץ
סמינר לתואר שני
פרופ' דינה פורת
סמינר זה ינסה לבחון כיצד מוצגת תקופת השואה ומלחמת העולם השנייה במוזיאונים בארץ. שאלת המחקר של הסמינר תהיה האם יש למוזיאונים אלה קוים משותפים, ואם אכן כך הדבר, האם יש בהם משום ניסיון להבנות זיכרון לאומי, או שמא הם מייצגים זיכרון תנועתי או מפלגתי. מוזיאון לוחמי הגטאות (הקיבוץ המאוחד), משואה (הנוער הציוני), גבעת חביבה (הקיבוץ הארצי) ויד ושם (ממלכתי), מציגים את השואה כל אחד בדרכו, ולצידם התפתחה שורה נוספת של מוזיאונים קטנים מקומיים. תקופת המלחמה בארץ מוצגת במוזיאוני הפלמ"ח, ההגנה, יאיר שטרן, אצ"ל, המחתרות ועוד. כמובן שאין כוונה או אפשרות לבקר בכולם כקבוצה, אך משתתפי הסמינר יתבקשו לבסס את עבודתם כל אחד על מוזיאון אחר ולנתחו לפני יתר המשתתפים.